Nábytkové kovanie
  • Váš košík je prázdny

závesy BLUM - návod na montáž

Návod na montáž závesy BLUM 110°

Blum vyrába závesy pre rôzne určenie a rôzny spôsob montáže.V tejto sekcii je návod na montáž základných naložený závesov 110°rady. V prehľadnej tabuľke nižšie sú uvedené postupy pre montáž závesov pre prevedenie naložený záves, polonaložený záves, vložený záves . Dodržaním montážnych parametrov zabezpečíte správnu funkciu závesov a teda aj správnu funkciu otváravých častí nábytku. Je dôležité dodržať vzdialenosti a zvoliť správnu plodložku, aby ste predišli kolíznym situáciám. Návody je možné použiť pre pánty s bez doťahu ako aj s BLUMOTION doťahom nakoľko je geometria závesov rovnaká.
Tabuľka obsahuje podrobné hodnoty vdzialeností predvŕtaných dier ako aj návod na predvŕtanie pri uchytení INSERTA , alebo len pre naskrutkovanie. Obsahuje tiež zoznam pomocných kovaní pre závesy BLUM. 
Platí pre závesy 71B3550 , 71B3650 , 71B3750

Návod na montáž závesy 155° 

Závesy 155°sú určené pre komfortnejšie otváranie priestoru skriniek. Geometria závesu je navrhnutá tak , aby sa otvorené dvierka dostali mimo otvárací priestor . Je to vhodné riešenie pre skrine s vnútornou zásuvkou a pod. Dvierka sa otvárajú mimo manipulačný priestor a to zvyšuje
komfort pri manipulácii pred skrinkou.
Parametre : - uhol otvárania 155°
                    - nastavenie závesu v troch smeroch
                    - nastavenie hĺbky závesu šnekovým závitom
                    - možnosť použitia pri dvierkach s pokosovou hranou
                    - možnosť použitia pri dvierkach s drážkou 
                    - CLIP TOP s BLUMOTION s integrovaným BLUMOTION s možnosťou deaktivácie
                    - záves s nulovým presahom
Nábytkové kovanie